3 książki piotra skargi

Biblioteka katolika. 3 książki, po które warto sięgnąć w 2021 roku

Są takie książki, koło których katolik nie powinien przejść obojętnie. W roku, w którym wielu z nas choćby częściowo pozostaje w izolacji i dystansie od normalnego życia, naturalną busolą duchową jest modlitwa i lektura. Mówiąc o tym drugim, warto postawić pytanie: po jakie pozycje sięgać? Oto kilka podpowiedzi, które przygotowali dziennikarze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

W roku świętego Józefa niewątpliwym „numerem jeden” w naszych biblioteczkach powinna być książka ks. Donalda H. Calloway’a „Konsekracja św. Józefowi”. To nie tylko znakomita lektura, dzięki której lepiej możemy poznać Opiekuna Świętej Rodziny, ale też solidny przewodnik po naszym życiu duchowym. O przygotowaniu do konsekracji św. Józefowi pięknie opowiadał na łamach PCh24.pl, którego wydawcą jest Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi, ks. Dariusz Dąbrowski COr.

Wielkie dziedzictwo

Wśród pozycji polecanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje książka „Katedra i uniwersytet” pióra prof. Grzegorza Kucharczyka. To przepięknie wydana refleksja o kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji. Autor książki, który nabył ogromne doświadczenie naukowe na polu nauk o polityce i teologii politycznej, prowadzi nas przez wielkie dziedzictwo świata chrześcijańskiego. I właśnie śladów tego dziedzictwa, zdaniem Kucharczyka, niewątpliwie należy szukać na uniwersytetach i w najpiękniejszych katedrach. To nie tylko spojrzenie historyczne, ale i nawiązanie do problemów współczesnego świata. Dość dodać, że autor współpracuje z SKCH.

Kościół walczy

Ciekawą pozycją jest także książka znanego w Polsce m.in. dzięki współpracy z SKCh im. Ks. Piotra Skargi Michaela Vorisa pt. „Kościół walczący. Jak wskrzesić autentyczny katolicyzm”. To książka doskonała na trudne czasy, otwierająca oczy i przypominająca dziś jakby zapomnianą, niemodną rzeczywistość Kościoła – Kościoła wojującego. Czy jesteśmy gotowi podjąć walkę ze złem? Patronat nad książką objęły portal PCh24.pl i magazyn „Polonia Christiana”.

Przeczytaj także: Sławomir Olejniczak o pięciu fazach rewolucji i znaczeniu kontrrewolucji