różaniec 2

Instytut im. ks. Piotra Skargi z Krakowa rozdał 1.500.000 Różańców Jubileuszowych – łącznie prawie 3 miliony! Zobacz zdjęcia!

Różaniec to jedna z najpopularniejszych form modlitwy liturgicznej. Kult Maryi w Polsce jest szczególnie silny, czemu nie można się dziwić – to ona została wybrana na Królową Polski. W 2017 roku miały miejsce wyjątkowe obchody z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej. To właśnie różańce stały się pamiątką owego święta, natomiast inicjatorem wręczania upominków był Instytut Piotra Skargi.

Instytut Piotra Skargi jest stowarzyszeniem założonym na początku XXI wieku. Jego celem jest – parafrazując – obudzenie sumień Polaków. Rozumie się to przez utrwalanie wartości, na których „wybudowano” nasz kraj, to jest rodzinę, wiarę i patriotyzm. Organizacja zrzesza katolików z kraju i zagranicy. Często organizuje różnego rodzaju konferencje, pielgrzymki czy manifestacje, zwłaszcza pro life. Działacze głoszą swego rodzaju manifest przeciw dzisiejszym czasom, kiedy ludzie zapominają o prawdziwych wartościach, a zamieniają je na gonitwę za pieniądzem i własnymi pragnieniami. Fundacja Piotra Skargi jest finansowana przez dobrodziejów, a dzięki temu może sponsorować np. różnego rodzaju czasopisma (Przymierze z Maryją, Polonia Christiana). Za słynną akcję „Nie wstydzę się Jezusa” również odpowiada Instytut Piotra Skargi. Opinie na jego temat czasami są kontrowersyjne za sprawą lewicowych mediów, które chcą odciąć Polaków od wiary.

W 2017 roku Fundacja Piotra Skargi zachęcała wiernych do wzięcia udziału w modlitwie różańcowej. Było to wydarzenie na naprawdę dużą skalę – dowodem na to może być chociażby fakt, że w ramach propagowania święta, półtora miliona różańców trafiło do wierzących. Miały one specjalnie błękitny kolor, a także portugalskie zdobienia, żeby jak najlepiej upamiętnić objawienia fatimskie. Jak wyglądały? Zobacz poniższe zdjęcia!

Warte zaznaczenia jest to, że z okazji celebracji owego stulecia, w Fatimie złożono 10 000 lilii. Niemal 100 000 osób podpisało wspaniały akt oddania się Niepokalanej. Ich nazwiska zostały upamiętnione na kartach wyjątkowej księgi pamiątkowej, którą złożono w kaplicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Nie można zapominać też o tym, że z różnego rodzaju okazji – również innych obchodów Objawień Matki Bożej Fatimskiej do wiernych trafiły około 3 miliony różańców! Co więcej, z okazji stulecia obchodów, Instytut Piotra Skargi zlecił krakowskiemu reżyserowi wykonanie filmu dokumentalnego (Fatima – orędzie wciąż aktualne) z wydarzenia. Pierwsza emisja miała miejsce na forum Kongresu Apostołów Fatimy. Produkcja od swojej premiery była emitowana w wielu kinach, a wejście na seanse były bezpłatne, dzięki czemu film został obejrzany przez kilkadziesiąt tysięcy osób! Na terenie całej Polski, z okazji owego stulecia pojawiła się setka bilbordów z Maryją, na których znalazło się hasło „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatryumfuje”!